lp_remove_logo_wrup.png

[ Eco ]

lp_remove_title-remove.png

W świecie, który wciąż się zmienia i który wymaga naszego wsparcia, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu odnowy z myślą o ochronie przyrody. (RE)MOVE - Freddy's Sustainability Commitment - to program mający na celu sprawić, aby nasz proces produkcyjny był coraz bardziej zrównoważony. Kolekcja WR.UP® SS22 jest pierwszą kolekcja stworzoną w ramach realizacji tych wielkich ambicji.

Pozbywajmy się odpadów i zanieczyszczeń, aby zjednoczyć nasze społeczeństwo z przyrodą.

To pierwsza kolekcja w całości wykonana z tkanin przyjaznych dla środowiska.

Bawełna z której wykonujemy naszą odzież jest w 100% organiczna z dodatkiem elastomeru pochodzącego z recyklingu.
Pracujemy nad tym, aby wszystkie nasze barwniki miały niski wpływ na środowisko i były wolne od szkodliwych substancji chemicznych.
Akcesoria, takie jak zamki, guziki, blaszki i gumy są wykonane z materiałów częściowo przetworzonych.
Metki z cenami są wykonane z papieru z recyklingu.
Poliester pochodzi z plastikowych butelek, które zostały poddane recyklingowi i przekształcone w nowe włókno.
Rozpoczęliśmy proces certyfikacji ISO 14001 dla naszych zakładów, a także procesy certyfikacji GOTS/OCS i GRS dla naszych dostawców tkanin.
Wszystkie opakowania w kolekcji będą wykonane z materiałów biodegradowalnych i tworzyw kompostowalnych.
W naszych biurach korzystamy z energii pozyskiwanej w 100% z odnawialnych źródeł.
Odkryj naszą kolekcją

Inaugurujemy sezon wiosna/lato 2022, stawiając naturę na pierwszym miejscu. W nowej kolekcji WR.UP® zastosowano przyjazne dla środowiska tkaniny. To punkt wstępu do koniecznej przebudowy i pokazuje nasze zobowiązanie do dostosowania się z bardziej przyjazną i naturalną stroną. Połączenie się z naszą naturalną stroną oznacza przede wszystkim powrót do naszych korzeni. To jest właśnie powód, dla którego międzynarodowa fotografka Nima Benati stworzyła serię pięknych zdjęć, które czerpią inspirację ze sztuki i z rytmów Primavery Botticellego. Współczesna mitologia z udziałem trzech nimf, które są bóstwami i nosicielkami współczesnych wartości.

Aliana King, Chiara Scelsi i Niki Wu Jie to trzy modelki, które zinterpretowały wolę Matki Natury. Odnajdujemy ją w otoczeniu czystej atmosfery, zatrzymanej w czasie, a jednocześnie niedaleko od naszej emocjonalnej wrażliwości. Nima Benati wnosi na plan szacunek i podziw dla ponownego odkrycia Natury, którą jest ziemia, po której chodzimy, powietrze, którym oddychamy i które nas otacza, miejsce fizyczne i stan duszy, w którym panuje harmonia, piękno, miłość i głęboka kontemplacja. To ścieżki, które można śledzić z niezwykłą łatwością, a przede wszystkim są to cnoty zdolne przywrócić nam świat, o którym dawno zapomnieliśmy: Nasz świat.

Odkryj naszą kolekcją